PILSENKIT 2016 – na cestě vzhůru

V sobotu 3. září se konala staronová akce v Plzni – Pilsenkit. Po roční přestávce, způsobené problémy s původním místem konání soutěže se celý „cirkus“ přesunul do nových prostor ve sportovní hale plzeňské Lokomotivy.
Na místo jsme dorazili již v pátek, abychom mohli v klidu připravit stánek. Po chvíli hledání, které jsme si ale způsobili sami, jsme našli halu a v ní početný tým organizátorů. A hned na tomto místě musím chválit – po celou dobu konání akce organizátoři šlapali na jedničku, o vše bylo postaráno a nikdo z návštěvníků rozhodně nenarazil na sebemenší zádrhel.

Ze strany organizátorů to byla perfektně odvedená profesionální práce.
Sportovní hala poskytla vysoké stropy, dobré světelné podmínky, pro prodejce nezanedbatelnou výhodu absence schodů, což usnadnilo vybalení a zabalení zboží, organizátoři navíc zajistili vozíky a paleťák, prostě paráda.

Hned vedle haly se nachází restaurace s výborným pivem, velmi slušnou a cenově v pohodě kuchyní a obsluhou která zvládala v posílené sestavě i sobotní obědový nával.
Přes počáteční obavy organizátorů jak se chytne soutěž po přestávce a na novém místě se už před devátou hodinou začali sjíždět modeláři ze všech koutů republiky i ze zahraničí. Nakonec se v soutěži sešlo 680 modelů v nepřeberném množství kategorií, další modely byly vystaveny nesoutěžně. Pro návštěvníky z řad laické veřejnosti bylo určitě na co se dívat. Je třeba říct že všechny vystavené modely měly velmi vysokou úroveň.
Aby příště byla úroveň ještě vyšší proběhly workshopy vedené modeláři nejpovolanějšími – Zdeňkem Šebestou a Michalem Dostálem, jejichž perfektní stavby určitě všichni znáte, minimálně z fotografií.

Na všech zúčastněných bylo vidět, že si užívají výborně zvolený termín, bylo to první setkání přátel po prázdninové „okurkové“ sezóně a všichni tak měli spoustu novinek k probrání.
Díky bezchybné organizaci akce probíhala bez stresu, nevěřili byste jak se tato skutečnost promítla do celkové atmosféry, kdy všichni byli v pohodě a na první pohled spokojení.

Spokojené byly i děti, pro které byly připraveny „venkovní“ aktivity na přilehlých kurtech – ukázky RC kamionů, vojenský tábor a hvězda dne – skákací hrad, který byl neustále plný divočících capartů.
V odpoledních hodinách proběhlo vyhlašování výsledků, které Martin Černý a Milan Žatkovič zvládli naprosto famózně a vyhlášení dlouhé řady kategorií mělo spád a rozhodně to nepřipomínalo rozvláčné čtení telefonního seznamu, čehož jsme leckde jinde svědky.

Odjížděli jsme domů naprosto spokojeni a plní dojmů. Do Plzně posíláme pochvalu za opravdu super akci a skvělou organizaci. Příští ročník už máme zapsaný v diářích. Děkujeme kluci.

Honza Polc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *