PANTHERS CUP 2018


Vlivem globálního oteplování byla v sobotu 17. března na Proseku zima jak v Rusku. Mnozí účastníci Panthers Cupu tak vzpomínali na ročníky, kdy se sedělo jen v tričku na zahrádce nedaleké pizzerie.
Nečekaný zvrat počasí a ranní klouzačka na silnicích se na návštěvnosti soutěže trochu podepsala, I tak se ale sešla počatná veřejnost a prezentováno bylo velmi slušné množství soutěžních modelů v mnoha kategoriích.
Nejen počasí letos akci nepřálo, pořadatelé museli rychle řešit i problém s opravenou tělocvičnou, kam je zakázán vstup v obuvi. Takže se ještě v pátek narychlo natahoval koberec. Naštěstí vše dobře dopadlo a „panterům“ nic nestálo v cestě.
Soutěž je dnes největší v Praze a i letos tomu nebylo jinak. Modeláři dorazili z celých Čech ale i z Moravy. Tomu odpovídala i vysoká úroveň vystavených modelů, rozhodčí určitě neměli jednoduchou práci při vybírání těch nejlepších.
Průběh akce byl tradiční jak jsme zvyklí, během dopoledne se většina účastníků věnovala nákupům nezbytností u přítomných prodejců, oběd probíhal buď v místě nebo v přilehlých restauracích.
Výsledky se na Pantherech vyhlašují elektronicky, letos tomu nebylo jinak, časový harmonogram se podařilo dodržet a kolem čtvrté soutěž skončila.
I přes nepřízeň počasí to byla vydařená akce, kuřáci si navíc pochvalovali, že vykouřili podstatně míň díky mrazu.
Pro příští ročník přejeme organizátorům teplo a sluníčko.
Redakce