Mráz M-1C Sokol 1/72 KP- Kovozávody Prostějov

Mráz M-1C Sokol 1/72 KP- Kovozávody Prostějov

Kontrolní stavba

Jednou z mnoha novinek, která bude mít svou prodejní premieru na letošním ModelBrnu2019 je reedicovaný a přepracovaný model M-1C Sokol- stavebnice této československé legendy našich sportovních letišť padesátých a šedesátých let minulého století.

Původní model vznikl někdy kolem roku 2008 a byl obrazem trendu té doby. Model obsahoval kromě zdařilých plastikových dílů také PUR odlévané díly, planžetu leptaných dílů a acetátovou kabinu. Dnes si doba žádá zcela něco jiného a tak jsme model doplnili o zcela nový plastikový rámeček s drobnými díly a novou vstřikovanou kabinku. Lepty a PUR díly konečně ze stavebnice zmizely a tak tento model můžeme nově zařadit do edice českoslovanských letadel v tradičním obalu KP- Kovozávodů Prostějov což příznivce tohoto tradičního výrobce československých typů určitě potěší.

Dle malého fotoreportu se model staví celkem pohodově, začištění dílů a drobné dopasování dosedacích ploch je běžnou modelářskou rutinou, kterou modely vyrobené shortrunovou technologií vyžadují. Zkušení modeláři určitě zbroušením zeslabí odtokové hrany křídel a doplní drobné detaily spodku trupu a interieru dle běžně dostupných fotografií . Odměnou za trochu trpělivosti Vám bude pěkný model „Sokola“.

V přípravě jsou také další verze – a to M-1D a M-1C v rekordní úpravě.

Petr Muzikant KP/AZ