MIG-21PFM, 1/72 KP, NÁHLED DO KRABIČKY

Hned dvě nové verze MiGu-21 v 1/72 pod značkou Kovozávody Prostějov měly premiéru na akci e-day. Kromě spárky UM to byla i varianta MiG-21PFM.

V typické, červeno-žluté krabičce s nepraktickým, bočním otevíráním nalezneme sáček s třemi šedými rámečky, jedním čirým, návod a obtisky.

Model přímo vychází z dříve vydané stavebnice MiG-21MF, rozdíly mezi verzemi řeší nově přidaný rámeček obsahující nové poloviny trupu, kanónové pouzdro a několik dalších drobných dílů. Zbytek modelu už dobře známe z dřívějších přebalů jednadvacítek vydaných KP, nové díly jsou ve stejné kvalitě.

Obtisky jsou v tradiční kvalitě Kovozávodů, tisk je dobrý, bez přesazení, barvy odpovídají předloze. Kromě znaků, čísel a popisek obsahují také obtisky palubních desek a poutacích pásů. Palubní desky jsou v šedém a tyrkysovém provedení, potěšily by ještě obtisky na boční pulty.

Umožňují postavit jeden ze čtyř markingů. Na výběr máme ze dvou československých strojů, oba v NMF, jeden z nich má modré, bílé a červené doplňky, dále je zde také stříbrný letoun polského letectva a kamuflovaný východoněmeckého letectva.

Návod je tradičně barevný, přehledný, stavbou provede bez problémů. Obsahuje také schémata zbarvení.

Řada jednadvacítek od KP se utěšeně rozrůstá a myslím, že na tohle téma ještě nebylo řečeno zdaleka poslední slovo.

Roman Šlajer