MALÁ PARDUBICKÁ 2018


Sezóna soutěží pokračuje tradičně, konec února přivedl modeláře i letos do kulturního domu na sídlišti Dukla, kde se konal další ročník Malé pardubické, organizované místním modelářským klubem.

Pardubická soutěž patří mezi oblíbené destinace, do Pardubic zamířilo několik desítek modelářů nejen z východních Čech ale i ze vzdálenějšího okolí. Na účasti se letos trochu podepsalo mrazivé počasí a kolize se soutěží v Mariánských Lázních, takže účastníků bylo o něco méně než při loňském ročníku, na kvalitě soutěže se to ale neprojevilo.
K vidění bylo několik stovek soutěžních modelů v mnoha kategoriích, plastikových i papírových. Úroveň byla všeobecně velmi vysoká a bylo se opravdu na co dívat. Třeba létající pevnost 1/32 byla skutečně impozantní. Ale i ostatní modely byly velmi zdařilé.
Mrazivé počasí neodradilo modeláře k vycházce do nedaleké restaurace „U Blériota“, ta je také tradičním cílem účastníků. Komu se nechtělo tak daleko, mohl využít místního baru (klobásy měli vynikající) nebo restaurace „Pod košem“, kde mnozí sledovali hokejové utkání českého celku na olympiádě. Bohužel, výsledek utkání se stal jedinou skvrnou na hezké sobotě v Pardubicích.
Děkujeme organizátorům za jejich dobře odvedenou práci.
Honza Polc

Na Malou pardubickou dorazilo i mnoho zkušených modelářů, mezi nimi Tomáš Mařík a Kuba Jirásek, které jsme zachytili při diskuzi nad modely migů různých verzí.