LEPTY MARABU – SPITFIRE I, II, V pro KP

Brněnská firma MARABU určitě udělá radost všem, kdo mají rádi Spifiry s mnoha díly. Připravila sadu tří rozsáhlých plechů pro stavebnice Spitfirů Mk. I, Mk. II a Mk. V firmy Kovozávody Prostějov.
Ačkoliv tyto verze na sebe navazovaly a dalo by se říct, že neexistují velké rozdíly mezi jednotlivými variantami, tak i přesto je každá ze sad jiná a právě v těch drobnostech se liší.
Zpracování sad je na standardně vysoké úrovni, díly jsou řešeny s ohledem na co nejjednodušší stavbu, většinou samotný model doplňují v detailech a nenahrazují prvky ve stavebnici obsažené, posouvají ji výš.
Každá ze sad obsahuje detaily jak do interiéru tak pro vylepšení exteriéru modelů. Obsahem balení je rozsáhlá planžeta leptů, film s reliéfem budíků a přehledný návod. Ten je graficky dobře zvládnutý, přesto bychom asi výrobci doporučili návody do budoucna změnit a dělat je barevné, jak je dnes moderním trendem. Ovšem i černobílý návod vás provede naprosto bez problému celou stavbou, umístění všech dílů je jasně specifikováno.
Zkušební zástavba proběhla naprosto bez problému, vše pasuje jak má.

Shrnuto a podtrženo – ze zpracování sad je patrná velmi dobrá znalost předlohy a podkladů autora. Pozitivně se na přesnosti určitě odrazila i spolupráce s výrobcem modelů, firmou KP. Sady lze objednat na e-shopu výrobce – www.marabudesign.com.

Petr Vejrych

Vyjádření výrobce – výrobce, firma MARABU, nemá k textu žádné výhrady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *