KOVOZÁVODY PROSTĚJOV V ROCE 2018


Vážení přátelé
Přeji Vám s celým týmem šťastný a úspěšný nový rok 2018.
Jako každý rok nás zahrnujete otázkami co Vás od nás v novém roce čeká. Rok 2018 má několik kulatých výročí. Tak především chci upozornit na 100 let československého letectva a 50 let od začátku výroby plastikových modelů u prvního výrobce v tehdejším Československu, firmy KP – Kovozávody Prostějov a kterou se podařilo úspěšně obnovit a uvést zpět na světový i domácí trh.
Ano, problémy jsou, máme mnoho ohlášených a dosud nevydaných modelů z let předešlých a přijměte naši omluvu za tento stav, který se nevyhýbá ani ostatním firmám v tomto oboru. Nebudeme rozebírat proč se tak děje, ale jednoduše řečeno ..čas je rychlejší než naše plány. Přesto se pokusíme tento rok mnoho restů dokončit. Takže co nás v tomto roce čeká a nemine? Po dlouhých peripetiích dokončujeme očekávané modely Z-37 Čmelák 1/72 a L-159 Alca 1/72. Rozpracované je také již dlouho slibované Aero A-304 1/72. Pokračujeme v rodince Migů v podobě MiG-21M/SM,MiG-21MA, MiG-21Bis, Mig -23BN a MiG-23UB. Do distribuce se připravují trochu zdržené Pragy E-114B 1/72 a „čtvrtkové“ Suchoje Su-25K a Su-25SM. Čtvrtkaře určitě potěší modely Suchoj Su-7U, Su-22UM, Zlin Z-281 a Zlin Z-381/C-106.
Samozřejmě když zbude čas a kapacita ,tak přidáme nějaké mimoplánové bonusy v podobě přepracovaných reedic starších modelů ,které mají u Vás zákazníků poměrně velký úspěch .
Věříme ,že Vás náš stále rozšiřovaný sortiment a novinky v roce 2018 potěší .

S pozdravem
Petr Muzikant


LET Z-37 Čmelák patří k legendám čs. letectví. Připravujeme jej v měřítku 1/72.

Advanced Light Combat Aircraft – ALCA L-159 je nejmodernějším typem v produkci Aera Vodochody Model v měřítku 1/72 je připravován k výročí československého letectví.

Ještě dál v historii se vrací model lehkého bombardéru a průzkumného letounu Aero A-304, připravovaný také v měřítku 1/72.

Dalším československým typem je Air Baby – Praga E-114. Při vývoji tohoto modelu spolupracujeme s firmou LOM Praha. Zakoupením tohoto modelu přispějete částkou 10,- Kč na opravu repliky „pragovky“, poškozené při nešťastné nehodě.

I další novinka má vztah k československému letectví. Rodinu spitfirů obohatí verze Spitfire Mk. Vc, kterou používaly i naše perutě ve Velké Británii.

Novinky připravujeme i pro čtvrtkaře. Do výroby půjdou zdržené modely Suchojů 7, 22 a 25, založené na výliscích OEZ.
Nikdy nevydanou verzí je Suchoj Su-7U „Moujik“. K původním výliskům OEZ bude doplněn nový trup a rozdílné díly, potřebné k postavení spárky.

Další atraktivní „spárkou“ je Suchoj Su-22UM. K výliskům OEZ bude opět doplněn trup a rozdílové díly pro cvičnou verzi.

Jednomístné stroje zastupují dva „Frogfooty“. Přebalem původního modelu z dílny OEZ bude verze Su-25K. Zajímavá budou nabízená schemata zbarvení, třeba ukrajinské nebo letectva Severní Koreje.

Modernizovaná verze Su-25SM, která byla mimo jiné nasazená v Sýrii je předlohou další stavebnice v měřítku 1/48.

K historii československého letectva po druhé světové válce se vztahuje dvojice modelů Zlin Z-281 a Z-381, letounů založených na původně německé konstrukci Bucker Bu 181. Modely zlinů vám nabídnou atraktivní schemata zbarvení.