KOPŘIVNICKÉ POHÁRY 2017


O víkendu, kdy jsme si připomínali výročí vzniku republiky proběhl již sedmnáctý ročník oblíbené soutěže „O kopřivnické poháry“.
Je to akce svým rozsahem sice menší, ale mezi účastníky velmi oblíbená pro její poklidnou atmosféru.
Valná část účastníků se sjíždí již v pátek, důvod je nasnadě – pořádající klub připravuje stále oblíbenější beforeparty v hotelu Olympia kde hlavní roli hraje grilovaná vepřová kýta. A ta měla letos skutečně úctyhodné rozměry.


Kromě konzumace dobrého jídla a pití je páteční večer věnován pokecu o modelařině, novinkách ale také „historkám od táborových ohňů“. Party tak končí až nad ránem. Na rozjezd vlastní sobotní akce to však má pramalý vliv.
Poháry jsou jednou z mála soutěží, kde se boduje. Rozhodčí navíc sedí přímo ve výstavní místnosti, takže návštěvníci i soutěžící mají možnost si prohlédnout nejen modely ale také odpovědnou práci sboru sudích.
Plastikové modelářství má i díky květnové Kit Show v Kopřivnici dobrý zvuk a tak se i na tuto rozsahem nesrovnatelně menší akci přijde pravidelně podívat poměrně vysoký počet místních nemodelářů, většinou rodičů s dětmi.
Díky tomu má kopřivnický klub dobře fungující kroužek mladých modelářů a pravidelně na pohárech vyhlašuje také žákovské kategorie, které jsou tradičně početně zastoupeny.


Známá liberecká dvojčata, bratři Kloučkové se ujali hodnocení modelů bojové techniky.

Na malé burze mají všichni možnost zakoupit to co „nutně“ potřebují nebo naopak odprodat něco ze svých kitníkových přebytků.
I letos sobota ubíhala v poklidu, soutěžící se věnovali rozhovorům na různá témata, oběd většinou strávili v přilehlé pizzerii, kde opravdu výborně vaří a vyhlášení výsledků přišlo jakoby najednou…. Prostě pohodová sobota.
Vyhlášeni byli vítězové v mnoha kategoriích a speciálních cenách. Největší potlesk tradičně sklidili ti z žákovských kategorií. Tečku za celou akcí pak milým projevem udělala již popáté paní Škarvadová, která vzpomněla na svého zesnulého manžela Zdeňka Škarvadu (ten by se letos dožil sta let) a poděkovala modelářům za udržování tradic československého letectví.
Děkujeme pořadatelům soutěže za pozvání a za hezký relaxující víkend mezi přáteli.
Honza Polc