KOPŘIVNICKÉ POHÁRY 2016, OSVĚDČENÁ KVALITA

Podzimní soutěž kopřivnického klubu APOLO patří již dlouhé roky ke stálicím mezi modelářskými akcemi. Oblibu dokazuje i fakt, že na akci dojíždějí i modeláři z Čech a ze Slovenska. Novinkou, která byla v minulosti vřele přijata je páteční „beforeparty“ s kýtou a výborným pivkem, kde se probírá úplně všechno. I letos bylo posezení fajn, probíhala i úsměvná setkání typu – „A jakej ty máš nick na MF?“ „A jo, tak tebe znám…“


Sobotní ráno nás přivítalo nejen skvělou snídaní ale i počasím na jedničku. Někdy mám pocit, že si to počasí do „Kopru“ objednávají, zatím snad nepršelo ani jednou. A jestli jo, tak mi to nevadilo a už jsem to zapomněl.
Dalo by se říct, že „Kopřivnické poháry“ jsou regionální akce. Navíc bodovačka, které nejsou zdaleka tak oblíbené jako soutěže s hodnocením „líbí-nelíbí“. I přes tyto skutečnosti se sešlo pěkných 180 modelů a 80 modelářů, čísla jsem maličko zaokrouhlil, na celé desítky. Další exponáty (asi 140 kusů) byly vystaveny nesoutěžně. Úroveň všech modelů byla na vysoké úrovni, včetně silně zastoupených kategorií žáků a kadetů. Ti byli díky sponzorům v závěru akce bohatě odměněni stavebnicemi a bylo na všech vidět nadšení. Palec nahoru kopřivnickým a nejen jim za skvělou práci s mládeží, která nám z modelařiny mizí.

Průběh soutěže byl poklidný, rozhodčí se věnovali zodpovědně bodování, soutěžící klábosili o všem možném, přilehlá pizzerie zlákala mnoho účastníků k chutnému obědu. Prostě klidná sobota.
V odpoledních hodinách přišlo na řadu Mistrovství světa ve stavbě plastikových modelů na čas, ve kterém zvítězil velmi těsně Pavel Klouček. A pak následovalo vyhlášení výsledků všech kategorií, kterých bylo nepočítaně. Ceremoniálu se zúčastnili zástupci Svazu letců ČR a paní Škarvadová, vdova po generálu Škarvadovi.

Co říci závěrem? Kopřivnické poháry jsou akcí, na které je vidět velká zkušenost organizačního týmu, vše bylo OK. V podzimním rozvrhu by vám účast na „Pohárech“ neměla chybět.

Honza Polc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *