DOUGLAS DC-2, 4+ PUBLICATIONS, NÁHLED NA PUBLIKACI


Publikace vydavatelství 4+ jsou mezi zájemci o leteckohistorickou literaturu dobře známé. Prvotina vydavatelství věnovaná MiGu-21MF byla přelomová v oboru, nic takového do té doby v Československu nevzniklo.
V dlouhé řadě publikací je tak trochu pozapomenuta ta popisující vznik, vývoj a požití letounu Douglas DC-2.

Text vás seznámí velmi podrobně s okolnostmi vzniku stroje, popisem jeho konstrukčního řešení a následně i nasazením nejen na linkách leteckých společností ale i ve vojenských letectvech po celém světě.
Vyčerpávající textová část je doplněna velkým množstvím detailních i celkových fotografií, velmi zajímavé pro nás jsou ty, které zachycují letouny v barvách Československé letecké společnosti.

Velmi hodnotná jsou i schemata zbarvení, kterých publikace obsahuje několik desítek a pokud typ dobře neznáte, budete určitě překvapeni jejich pestrostí, „décé dvojka“ opravdu létala po celém světě. Zdokumentovány jsou jak civilní tak vojenské Douglasy.

Textová část je doplněna tabulkami obsahujícími výrobní čísla a registrace jednotlivých strojů, ze kterých lze vystopovat velmi pestré osudy některých exemplářů.
Velkou část publikace zabírají precizní technické výkresy nejen celého letounu ale i technologických celků, které poslouží jako dokonalé stavební podklady. Po dohodě s vydavatelem scany výkresů nezveřejňujeme.

Všem zájemcům tuto publikaci doporučujeme. Podle našeho názoru je to jedna z těch nejlepších, které 4+ vydalo.
Honza Polc

Vyjádření vydavatele – vydvavatel, 4+ publications, nemá k textu náhledu žádné výhrady