Dny NATO v Ostravě budou lákat na obry i raritní stroje ze zahraničí

Velkolepá akce plná rarit Dny NATO bude o tomto víkendu 21.-22. 9. v Ostravě-Mošnově na každoroční bezpečnostní akci a leteckém dnu. Tato velkolepá akce každý rok trhá rekordy v počtu návštěvníků. Nejenom proto je to zásluha i raritních strojů, které mají zavítat do Ostravy i tento rok. Samozřejmě to není pro lidi co nesnesou úmornou cestu a pak tlačenici na místě.

Rumunsko

Partnerský stát pro tento rok Rumunsko nabídne ukázky obrněné techniky od tanku TR-85, obrněného vozu Piranha a samohybný pásový protiletadlový kanon Gepard. Mimo jiné přiletí s klasickým MiG-21, cvičným IAR-99 Soim a vrtulníkem IAR 330 Puma.

Spojené Státy Americké(USA)

Tradičně se účastní legendární letoun B-52H Stratofortress a létající tanker KC-135 Stratotanker. Asi největším letounem bude obří transportní C-5M Super Galaxy. Samozřejmě by se měli i ukázat bojové vrtulníky UH-1Y Venom a AH-1Z Viper americké námořní pěchoty, které by měly v českém letectvu nahradit dosluhující bitevní stroje Mi-24/35.

Francie

Legendární akrobatická skupina jejíž historie sahá až do roku 1931 Patrouille de France létající v osmičlenné formaci na strojích Alpha Jet.

Finsko

Nám předvede svojí akrobatickou skupinu Midnight Hawks (Půlnoční jestřábi) na čtyřech letounech Hawk Mk.51.

Švýcarsko

Předvede švýcarský armádní PC-7 Demo Team létající v devítičlenné formaci s vrtulovými stroji PC-7. Na statické a dynamické ukázce bude navíc i stíhačka CF-188 Hornet.

Velká Británie

Královské letectvo přiletí s letounem Eurofighter Typhoon. A že bude na co koukat asi nemusím psát.

Německo

Zastoupí hlavně zajímavý transportní ultramoderní letoun A400M Atlas.

Česká republika

Bude zastoupena celou plejádou obrněné techniky a letectva. Samozřejmostí budou letouny Aero L-159 Alca, vrtulniky Mi-24/35, stíhačky JAS-39 Gripen a svoje zastoupení bude mít i Policie se svojí technikou. Na statické ukázce bude k vidění premiérově i L-39NG s plnou výzbrojí.

Kompletní letový program

Sobota

Neděle

Přímý online přenos můžete sledovat už nyní na kanálu Youtube

Foto: oficiální web, internet

https://www.natodays.cz/

Filip „Speedy“ Tomči