Co nového z KP na září 2019?

Konec prázdnin se blíží a tak se z prázdninové letargie probouzíme k výrobní aktivitě.

Takže, co nás čeká z KP začátkem září?

Piper Pa-25 Pawnee

Po velkém úspěchu dvojice modelů Z-37A a Z-37T pokračujeme dalším práškařem v podobě Piperu Pa-25 Pawnee v měřítku 1/72. Tento „ošklivec“ byl vyroben ve více jak 5000 kusech a je to opravdový dříč nad světovými poli. Model je připraven s třemi typy vrtulí v jakémsi základním standardu, protože množství rozličných úprav a modifikací tohoto letounu v modelu opravdu nelze detailně postihnout. Tento Piper se také vyskytuje v několika exemplářích se značkou OK na našich letištích. První imatrikulace OK-MLP je obsahem hned první krabičky pod kat.č.KPM0123.Další budou následovat.

Zlin Z-142

Dalším modelem je známý Zlin Z-142. Pamětníci znají i základ této stavebnice. Formu na tento model jsme koupili od firmy Aeroteam. Po letech jsme formu náležitě vyčistili a upravili. Nové výlisky jsou doplněny zcela novou vstřikovanou kabinkou (původní byla vakuová). Myslím, že i dnes se model na trhu ve své reinkarnované podobě neztratí a potěší mnoho zájemců o československé sportovní letouny.

Tyto modely by měly být v prodeji na Pilsen Kitu v Plzni nebo ihned začátkem září ve Vašich oblíbených prodejnách a na našem e-shopu.

 

 

A co dál? Na konec září se usilovně připravují tyto novinky v měřítku 1/72:

Albatros C.III, Westland Gazelle AS.1, Aero HC-2 Heli Baby v reinkarnované podobě(celoplastový /vstřikovaná kabinka), Aero HC-102 (reinkarnovaný), Aerospatiale Alouette III a Bell AH-1G Huey Cobra. K vidění by měly být také dlouho očekávané první zkušební výlisky Migu-19S.

Petr Muzikant KP/AZ