BELL P-39D/F/K AIRACOBRA, 1/144 BRENGUN, NÁHLED DO KRABIČKY

Na akci E-day mělo svou premiéru hned několik modelů v měřítku 1/144. Mezi nimi byla i stavebnice známého amerického, stíhacího letadla P-39 Airacobra, se kterým přišla firma Brengun.

Jak zjistíme z krabičky, na modelu spolupracoval výrobce s firmou Jach. Při prohlížení výlisků poznáme rukopis této firmy, který už známe z jejich vlastních modelů nebo třeba ze stavebnic Mark I.

Malá krabička s povedenou titulní kresbou má boční otevírání. Na zadní straně nalezneme schémata zbarvení. Na výběr máme hned čtyři stroje, tři americké a jeden sovětský. Všechny jsou v kamufláži tvořené Olive Drab na horních a Neutral Grey na spodních plochách.

Samotnou stavebnici tvoří tři rámečky s díly, dva šedé a jeden čirý. Díly jsou čistě odstříknuté, bez otřepů. Na jednodílném křídle bohužel nalezneme vtaženiny na horní ploše u středu, kde je profil křídla nejsilnější.

Rytí je jemné, přiměřené měřítku, pochopitelně do hloubky. Čirý díl je jeden, překryt kabiny. Má jemně naznačeno rámování, tloušťka je tak akorát, menší už by asi nešla udělat.

Obtisky jsou kvalitně vytištěné, s výborným soutiskem a pěknými barvami. Žluté číslice jsou, jak se zdá, podtištěny bílou, proto se nemusím bát, že po nanesení na olivovou zmizí, jak už se mi to také stalo.

Návod je na formátu A5, přeloženém napůl. Tisk je pouze černou. Je přehledný, stavbou provede bez problémů.

Dostáváme do rukou povedený model tohoto slavného letadla, který láká k rychlé a snadné stavbě.

Roman Šlajer

Vyjádření výrobce – výrobce, firma BRENGUN, nemá k textu náhledu žádné výhrady.