BEAUFIGHTER MK. I/VI, 1/144, MARK I, NÁHLED DO KRABICE


Beaufighter byl britský, dvoumotorový stíhací, bitevní a torpédový letoun. Většinou byl nasazen jako noční stíhač. Dvě tyto verze nabízí i recenzovaná varianta stavebnice.

Tento konkrétní přebal Beaufightera od Mark I umožňuje stavbu hned dvou nočních stíhacích verzí a to Mk.IF a Mk.VIF, od každé verze máme v obtiscích marking na dva stroje, všechny čtyři letouny sloužily u 68. perutě RAF a létali na nich českoslovenští letci.
Jedničky jsou zbarvené černě, šestky mají dvoubarevnou kamufláž nočních stíhačů.

Tradiční, žlutá krabička s bočním otevíráním obsahuje v sáčku zabalené dva rámečky s plastikovými díly, jeden stříkaný, čirý rámeček a jeden resinový odlitek s alternativními díly. Dále pak aršík obtisků a stavební návod.
Plastikové díly na první pohled vypadají velice pěkně, povrch dílů je hladký, bez kazů, rytí je jemné, díly mají krásné detaily. Interiér je naznačen víc než dostatečně, přes čiré díly z něj stejně moc vidět nebude. Motory jsou sice hodně zjednodušené, ale jsou tvořeny jednou reliéfní a jednou plnou hvězdou což je v tomto měřítku už spíše nadstandard.

Čiré díly jsou čisté, bez kazů, kromě kabiny pilota a navigátora jsou zde i koncové oblouky křídla pro naznačení světel.
V resinu výrobce dodává díly na přestavbu základní stavebnice na verzi Mk.VIF, jde o jiné VOP a novou příď s krytem radaru. Odlitky jsou pěkné, bez kazů s rytím stejným jako na plastových dílech.

Obtisky jsou ve standartu výrobce, tedy výborně vytištěny s dobrým soutiskem a jemnými detaily.
Stavební návod je barevný, přehledný, dobře provede stavbou. Kamuflážní schémata jsou v barvě, každé je na čtyřech pohledech.

Model na první pohled vypadá velice lákavě a můžu ho doporučit ke koupi. Sám už se na stavbu těším.

Roman Šlajer

Vyjádření výrobce – výrobce, firma MARK I, nemá k textu recenze žádné výhrady

Tip redakce – pro vylepšení vzhledu modelu můžete použít vynikající sadu leptů z produkce firmy MARABU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *