AMX-13, 1/35, TAMIYA, NÁHLED DO KRABIČKY

AMX-13 je francouzský lehký tank užívaný zejména k průzkumu. Byl vyvinut ve francouzském Atelier de Construction d’Issy-les-Moulineaux. Kanón je pevně uložen ve výkyvné věži. První kusy byly vyzbrojeny kanónem ráže 75 mm, pozdější verze obdržely kanóny ráže 90 mm a 105 mm. Izraelské obranné síly toto vozidlo použily v šestidenní válce.

Pojďme se podívat, co nám nabízi stavebnice tohoto francouzského stroje v měřítku 1/35 od japonské Tamiye.

DSC08254
Tamiya odvedla standardní práci v její vysoké kvalitě. Již na první pohled se jedná o stavebnci, která nebude záludná na stavbu. K celkové jednoduchosti přispívají jednodílné vinylové pásy, které jsou ale detailní a perfektně odstříknuté. Kdo je bude chtít nahradit, může se obrátit na produkci firmy Friul, která alternativní pásy pro AMX-13 nabízí.
Jednoduchost neznamená ošizené detaily, model poskytuje detaily na vysoké úrovni, jak jsme u stavebnic této japonské firmy zvyklí.

DSC08257

Designéři stavebnice spolupracovali během přípravy s odborníky z francouzského muzea v Saumuru a na provedení modelu je to znát, vše odpovídá dostupným podkladům. Zcela v intencích filozofie Tamiyi stavebnice neobsahuje detaily interiéru ale na povrchu je vše co má být.

DSC08256

Při sestavování věže máme na výběr, zda instalovat typické zástěny nebo je nepoužít a ponechat hlaveň děla pohyblivou. Poklop velitele je možno nalepit v otevřené poloze a využít tak „půlfiguru“ tankisty.

DSC08255

Návod je opět ve standardu japonského výrobce a rozhodně vás nezaskočí nejasností, stavbou vás provede v jasných a srozumitelných krocích.

DSC08258

Obtiskový aršík nabízí dvě varianty zbarvení, oba stroje ve francouzských barvách. Posledním doplňkem je leptaná mřížka na kryt motoru.
Model svojí koncepcí nabízí rychlou a pohodovou stavbu atraktivní předlohy a současně je dobrým základem pro stavbu „superdetailního“ kitu.

Stavebnici můžete zakoupit v síti prodejen a na e-shopu MPM

Honza Polc

Vyjádření dovozce – dovozce, firma MPM, nemá k textu náhledu žádné výhrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *