AMERICAN AIRCRAFT OF WWII, WARPAINT PROFILE AND LINE DRAWING SPECIAL 1

AMERICAN AIRCRAFT OF WWII, WARPAINT PROFILE AND LINE DRAWING SPECIAL 1

 

Britské vydavatelství Guidelines Publications v nedávné době vydalo první titul z nové řady WARPAINT PROFILE AND LINE DRAWING SPECIAL. Jak už název napovídá, jedná se o doplněk známých Warpaintů, kterých vyšlo již více než sto. Pro nás je zajímavé, že zpracování kompilací bylo svěřeno našemu bývalému šéfredaktorovi Honzovi Polcovi, který už nějakou dobu působí v týmu britského vydavatele.

Co tedy nový Warpaint přináší? Jak jsme již naznačili, jedná se o kompilaci, tematicky zaměřenou. První titul se věnuje americkým druhoválečným strojům, zpracováno jich je na sto stranách celkem osm. Silnou stránkou edice Warpaint jsou vynikající ilustrace a výkresy z dílny slavného ilustrátora Richarda Caruany. Výběr z jeho prací také tvoří prakticky celý obsah publikace. Ilustrace a výkresy jsou doplněny krátkým úvodem ke každému typu a několika fotografiemi. Svou koncepcí je nový Warpaint zaměřen na plastikové modeláře, kteří hledají atraktivní zbarvení pro svůj model, případně na zájemce o leteckou historii.

Podle našich informací bude mít nová řada konstantní rozsah sto stran a ediční plán počítá se dvěma tituly ročně. Druhá kompilace se bude věnovat britským strojům z druhé světové války a premiéra je plánována na akci v Telfordu.

Redakce má k dispozici limitované množství publikací, zájemci si mohou napsat na shop(@)kovozavody.cz

Petr Muzikant