AERO/BLOCH MB-200, SMĚR 1/72, NÁHLED DO KRABICE

Dnes se díváme do krabice starého známého. Aero MB-200 se poprvé objevil pod značkou Kovozávodů Prostějov již v osmdesátých letech. Byl to druhý dvoumotorák KP, jeden z těch povedenějších a také asi na stavbu nejsložitější. Ale postavených jsem jich viděl dost.
Než se podíváme do krabice s logem družstva SMĚR řekneme si krátké „kudy kam“.

MB-200 se poprvé objevil jako stavebnice Kovozávodů, pak se nabízel pod značkou KOPRO, v polských přebalech a nakonec pod maďarským labelem KP models. Dnes patří do stáje družstva SMĚR.

DSC08259

Původní model vyšel před rokem 1989, pochopitelně neobsahoval atraktivní schemata kořistních strojů v barvách Luftwaffe a díky absenci „francouzského nosu“ ani zbarvení Armée de´l Aire. V KP/KOPRO si ale potenciál typu dobře uvědomovali a do formy „sáhli“.
Co nás tedy v modelu SMĚR čeká?

DSC08261

V původním modelu byla velmi problematická instalace průhledných dílů do zaoblené přídě trupu. Nová verze stavebnice již obsahuje tuto část vylisovanou z jednoho kusu pro každý bok a okna tak stačí zamaskovat a model nastříkat. Současně byl doplněn již zmiňovaný „francouzský nos“ a rámeček obsahující díly odlišných motorových krytů a gondol pro francouzskou verzi.

DSC08260-1

Výlisky jsou pěkně čisté, je znát, že forma byla renovována, průhledné díly jsou krásně čiré. Obtisky jsou dnes jinde než z původních OTK a v některých přebalech nabízejí jak stroje v barvách Luftwaffe tak francouzského letectva.

DSC08260

Stavebnice se vyznačuje i velmi příjemnou cenou. Může vám určitě poskytnout dobrý základ pro stavbu velmi kvalitního modelu a rozhodně byste na ni neměli zapomenout, je to kit i dnes splňující požadavky modelářů.

Honza Polc

Vyjádření výrobce – výrobce, družstvo SMĚR, nemá k textu recenze výhrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *