18. září Vojenský den – Plumlov

Pod záštitou starostky města Plumlov Gabriely Jančíkové, KVH při W.P.E.P. a Czech Spitfire club se bude konat akce s vojenskou tématikou nazvaná ZÁMEK PLUMLOV V OBLEŽENÍ.

Kde uvidíte od 10:00 nejen válečnou a historickou techniku, ale hlavně legendu vzdušného válečného prostoru letoun: Supermarine spitfire Mk.IX C, který připomene velkou památku československých letců a vojáků působících při osvobození od nacismu během 2. světové války, a který bude přímo na zámeckém nádvoří. Dále můžete na vlastní oči vidět i jednotlivé dobové tábory prakticky všech armád z období 2. světové války a i některých armád 1. světové války pro dokreslení válečné historie a nesmyslnosti válek jako takových

K navození atmosféry a vzpomínek na vojáky válek, které byly a stále jsou otřesným vedením politiky tam, kde diplomacie nestačila a nestačí, tak budou samozřejmostí živé obrazy samotných bojů či bitev.

Jednotlivé kluby vojenské historie Vám téměř autenticky předvedou to, co známe z dějin, co jsme se všichni mohli dočíst v učebnicích dějepisu a jak je skutečně důležité si připomínat vlastní dějiny a nesmyslnost všech válek.

Na tento vojenský den, plný zážitků pro celou rodinu s bohatým programem i pro děti, kde při hrách mohou pěstovat a zdokonalovat své dovednosti, je VSTUP ZDARMA.

Občerstvení je zajištěno a to skutečně po celý den v podobě různých pochutin a specialit, které bude připravovat vyhlášené místní řeznictví a uzenářství, jakožto i výčep piva Radegast za přijatelnou cenu. I po skončení programu, přibližně v 17:00, je připravena zábava, která nám všem umožní vstřebat zážitky z prožitého dne.

Skutečně velký dík patří všem sponzorům této akce, protože jak je Vám jistě známo, kluby vojenských historií jsou neziskové organizace a nebýt právě sponzorů, kterým se budu podrobně věnovat v další pozvánce či článku o téhle akci, by nebylo možno akci uskutečnit. Jednotliví sponzoři byli obeznámeni s tématikou Vojenského dne se VSTUPEM ZDARMA a protože jim není lhostejna historie nelehkých časů nejen Československa, tak tuto akci s nadšením podpořili.

Věříme, že jsme Vás alespoň trošičku navnadili na den 18. září a že se budete těšit všichni tak, jak se těší kluby vojenské historie na Vás. Přijďte na PLUMLOVSKÝ ZÁMEK, prožijeme společně krásný den plný vzpomínek a zážitků.

Navštivte naše facebookové stránky www.facebook.com/kvhwpep, kde si můžete prohlédnout vše co Vás zajímá a dozvíte se na jakých filmech a dokumentech jsme se nemalou mírou podíleli. Prohlédněte si naše fotky, naše videa a staňte se našimi příznivci či fanoušky.

S láskou k historii za pořádající KVH při W.P.E.P. Mgr. Pytel Jaromír.