1/72 AH-1G Cobra, Vietnam 1970 AZ model – postaveno od Jaime

Modelář z Portugalska Jaime nám poskytl fotky jeho postavené Mariňácké Cobry z Vietnamu. Musím říct, že se mu moc povedla.

Model

Model jsem začal stavět v říjnu 2016 a pokračoval až do prosince téhož roku.. Poté jsem pokračoval v červenci 2020 and pokračoval ve stavbě až doted. Trochu jsem s tím bojoval při stavbě,a le nakonec jsem ho dokončil.

Doporučení ke stavbě

  • Model je pěkný při stavbě z krabičky a tvary a detaily vypadají dobře. Bohužel při pasovaní a lepení jsou trochu problémy.
  • Jako obvykle jsem si stavbu trochu sám zkomplikoval přidáním leptaného setu od Brengun, který ale vylepší podstatně detaily a určitě ho doporučuji.
  • Zkoušel jsem použít vacu kabinku od Pavla models, ale ukázalo se to jako špatná volba, jelikož byla krátká na délku (nevím jestli mojí chybou při vystřihnutí nebo od výrobce). Nakonec jsem tedy použil ten díl ze stavebnice.

Barvy

Na základ jsem použil Alclad Black Primer a Microfiller. Poté jsem jako základ nastříkal vrstvu dvou různých světle zelených přes sebe abych vytvořil konečný odstín Field Green, který Mariňácké Cobry ve Vietnamu používaly. Dále jsem použil metalické barvy Alclad, Gunze a Tamyia akryl.

Nakonec jsem z výsledkem velice spokojený až na pár chyb co jsem si způsobil.

Web Modelarovo.cz děkuje za fotky modeláři António Jaime Ramos z Lisabonu v Portugalsku.