SIAI SF-260 1/72 KP – Kovozávody Prostějov

Kontrolní stavba

Dnes Vám přinášíme fotografický náhled na kontrolní stavbu našeho nového modelu SF-260 v měřítku 1/72. Stavebnice je vyrobena ze středně šedého , dobře opracovatelného plastiku. Povrchové detaily jsou znázorněny negativní linkou . Díly jsou umístěny do dvou menších rámečků . Celkově povrch dílů je velmi čistý a bez větších otřepů a kazů. Všechny díly a jejich dosedací plochy je nutné pečlivě „očistit“ a trochu zkoušet „na sucho“, což je u stavebnic vyrobených touto technologií modelářskou rutinou. A nyní ke stavbě… Nutnost úpravy potřebuje díl vzadu v kabině – vodorovná přepážka. Je nutno ji o cca 1mm zúžit , aby přesně padla do předlisovaných výřezů v trupu. Dále je nutno podle plánku vyrobit dvě krátké vzpěry zavírání podvozku- velmi jednoduchá záležitost.Na foto jsou pro orientaci z bílého plastiku. Jinak je celkově stavba příjemná a bez problémů.

Zájemci o tento model určitě ocení super detailně provedený interier včetně boků kabiny,realisticky maketově ztvárněné výfuky , podvozky a šachty podvozků , detailně a modelově zpracované čelo motorového krytu včetně vlepovacích maket válců motoru a mnozí ocení i obsaženou výzbroj v podobě závěsníků a dvou typů raketometů. Rámečky obsahují také všechny potřebné díly pro novější verzi SF-260TP s turbovrtulovým pohonem.

Stavebnice bude uvedena do prodeje koncem tohoto týdne, takže ukončíme „nekonečné „ čekání na tento model , který jsme ohlásili v roce 2017 na Veletrhu v Norimberku a modelářských webech.

Pro čtvrtkaře je určitě potěšitelná zpráva , že tento model byl v 3D modelaci upraven také do měřítka 1/48 a tento model včetně TP – turbo verze právě dokončujeme. Model 1/48 uvedeme do prodeje koncem měsíce října , takže tyto modely budou v listopadu v prodeji u všech dobrých prodejců a také na našem firemním E-shopu spolu s dalšími novinkami obou našich firem.

P.M. AZ/KP