PŘEDSTAVUJEME – NANO AVIATION OD FINE MOLDS


Základem stavby plastikových modelů je co nejvěrnější detail. Proto ke komerčním stavebnicím existuje široká paleta různých doplňku, vyrobených rozličnými technologiemi.
Jedním z viditelných detailů skutečného letadla jsou upínací pásy. Ty můžeme pořídit v různých provedeních, nejčastěji jsou to obtisky, mnohdy součást stavebnice, nebo lepty, ať už nebarvené nebo opatřené barevnou úpravou. Často je kritizována jejich „dvojrozměrnost“ hlavně u větších měřítek.
Japonská firma Fine Molds vyrábí úspěšnou řadu upínacích pásů v sérii Nano Aviation. Tyto pásy jsou lisovány z flexibilního plastu a lze je tvarovat podle potřeby.

Fine Molds nabízí výrobky Nano Aviation ve třech základních měřítkových zmenšeních – 1/72, 1/48 a 1/32.

V krabičce najdeme čtyři sady pásů na dva typy letadel (nebo generické pásy na více typů), řazené vždy podle letectev. V sortimentu jsou typy druhoválečné i moderní. Míra detailů se samozřejmě liší podle měřítka.

Nejdetailnější zpracování nabízí měřítko 1/32 a použití těchto pásů interiéry modelů velmi oživí. Práce s nimi je snadná, lze použít běžná lepidla i barvy pro plastikové modely. Při pečlivé práci stojí výsledek za to.

Petr Bříza

(fotografie: hlj.com)