Fiat Cr-32 Chirri 1/72 AZ model – Postavený model

Postavený model Fiata od AZ model z krabičky. Jedná se o model shortrun. Tudíž je potřeba si s tím celkem vyhrát. Moje snaha trvala s přestávkami asi 1 měsíc.(i když to na tom není vidět)

 

Model vyžaduje na několika místech tmel a pasování. U kabinky bych spíše uvítal klasický stříkaný štítek. S obtisky jsem neměl problém. Tiskla je firma BOAA Bodeček.

Kamufláž je v krabičce špatně. Čínské Fiaty nebyly zespodu bledě modré jak je to na krabičce, ale celé byly v tmavé olivově zelené barvě a to včetně vzpěr a spodku trupu. Po dokončení modelu jsem zjistil, že čínské Fiaty Cr-32 měly i vybavení pro lety v noci tedy přistávací světlomet zespodu trupu.(to jsem neudělal).

Fotka ukazující jak vypadala kamufláž

Na tomto stroji s číslem 801 docílil pilot poručík Chen Yau-Wei dne 15. srpna 1937 sestřelení japonského bombardéru Mitsubiši G3M Nell nad oblastí Chu-Yung.(někdy se uvádí jako 1/2 sestřelu) V té době byl Yau-Wei velitelem pětičlené 8. Shungtui (Pursuit Squadron) vybavené pouze Fiaty Cr-32. Yau-Wei po válce pokračoval v letectvu a odešel do důchodu v hodnosti Generál-Poručík.

Filip „Speedy“ Tomči