Novinky MH Models – doplňky na Čmeláka

K72012 Štefan… „Servus chlapci, ako si tu žijete?“  Famous Czechoslovak movie pilot for Z-37.

Prvním z doplňků, jak vyšperkovat kultovní letoun Z-37 Čmelák, je resinová figurka ikonického Štefana. Jde o slavného pilota ze známého filmu Vesničko má středisková. Figurka je čistě odlitá bez bublin a skládá se z celé postavy a oddělené pravé ruky, kterou se nonšalantně opírá o dveře pilotního prostoru. Věrně vystihuje rysy známého slovenského herce Julia Satinského. Kombinéza byla poněkud našponovaná na těle prostorově výraznějšího Satinského, což je dobře napodobeno. Baleno v zipovém sáčku spolu s návodem zbarvení.

K72017 Z-37 Čmelák ,,Flying Sprayer“. Agricultural spraying equipment for Z-37 Kovozávody Prostějov.

Pod poněkud krkolomným názvem se skrývá postřikovací zařízení pod křídla Z-37 Čmelák. Bylo velmi častým zařízením, které bylo výměnné za rozmetadlo. Navíc filmový Štefan přiletí s tímto zařízením,byť na něj čeká V3S s pytli granulátu. Inu filmová ,,chybka“. Postřikovací zařízení ke Štefanovi patří, jako pan Pávek k Otíkovi. Díly jsou velmi jemné. Protože to není jinak technologicky možné, jsou vytištěny na 3D tiskárně. Jsou krásně jemné a překvapují sklovitě lesklým povrchem. Žádné stopy po vrstvení tisku. Sada obsahuje samotné ráhno, již osazené čtyřmi aplikátory na každé straně. Dále je doplňuje čerpadlo, náhon a sada s nosnými vzpěrami ráhna. Poslední částí je rychloplnící hadice, která sloužila k plnění nádrže na chemikálie a k míšení směsi. Díly jsou baleny v tuhé krabičce s molitanovou výplní. Vše je dostatečně chráněno proti poškození.

K72019 Z-37 Čmelák metal cleaning mat for Kovozávody Prostějov / Eduard

Zde se jedná o typickou rohožku,která je umístěna u kořene pravé poloviny křídla. V plastu je obtížné tuto část vylisovat. Alternativou by byl skládaný lept,kdy si neděláme iluze o přesném a čistém slepení dvou leptů. Ve skutečnosti se totiž jedná o jakýsi rošt,který slouží k očistě bot pilota od nečistot. Tento drobný detail je opět vytisknutý na 3D tiskárně. Stačí jej jenom opatrně oddělit od podpěrných můstků.

Veškeré tyto doplňky a spoustu dalšího můžete zakoupit na http://www.mhmodels.cz/