JAKÝ BUDE NOVÝ LOŚ OD FLY?


O blížícím se střetnutí dvou nových modelů bombardéru Loś jsme vás již informovali. Představu o novince polské firmy IBG již máme. Jak bude vypadat novinka výrobce z České republiky, firmy FLY?

Výrobce poskytl Modelářovu exkluzívně informace o připravované stavebnici, pojďme se na ni podívat. Plánovaná je výroba obou zásadních variant – A i B, které se od sebe na první pohled liší směrovkou.

I stavebnice FLY je připravována technologií modelace ve 3D prostředí, ta vznikala v sousedním Polsku díky skupině odborníků, kteří se tímto typem zabývají již mnoho let a při práci využili rozsáhlý archiv podkladů. Již rendery naznačují, že stavebnice bude velmi komplexní a bude obsahovat velké množství dílů.

Pohled na spodní stranu letounu odhaluje otevřené pumovnice včetně výzbroje. Otevřená pumovnice vzhledu modelu velmi prospěje.

Drobné díly stavebnice byly taktéž vytvořeny modelací ve 3D, stavebnice jich bude obsahovat jak již bylo řečeno velké množství, vybaven bude kompletní interiér rozměrného trupu.

Velmi hezky a slibně vypadá sestava motorů, která je velmi detailní a zkušební sestava nevykázala žádné problémy s pasováním jednotlivých součástek.

Vydání předpokládá tři různé přebaly, pro které již byla ve spolupráci s polskými historiky vybrána jednotlivá zbarvení. První dvě krabice budou obsahovat po třech různých možnostech zbarvení, poslední pak obsahuje zbarvení hned čtyři. Budeme mít možnost postavit stroje polské, rumunské a jeden kořistní německý, což je prakticky všechno co tento typ poskytuje na výběr.

Byl dokončen i design obtiskových aršíků, podklady byly opět poskytnuty ze sousedního Polska. Obtiskům byla věnována velká pozornost, byly rekonstruovány i jednotlivé popisky, které jsou v designu naprosto čitelné, což lze předpokládat i u vytištěných aršíků.

Podle slov výrobce se termín vydání již počítá na týdny, probíhají dokončovací práce na formách či obalech. Takže se již brzy dočkáme prvního nového Lośe.

Honza Polc