CO JE NOVÉHO U MARK I?


Pražská firma MARK I se programově věnuje produkci „odznáčkových“ modelů v měřítku 1/144. Jejich kolekce je již velmi bohatá a má široký záběr předloh z různých období či letectev.
Tentokrát se u MARK I rozhodli pro dnes velmi populární spolupráci s jinou firmou a oslovili německý Revell. Díky této kooperaci vznikla hezká řada modelů britského Hunteru. Stavebnice jsou založeny na známých a kvalitních kvalitních výliscích, které byly doplněny dalšími z dílny MARK I. Ty si v kvalitě s těmi původními nijak nezadají.
Modeláři tak dostávají do rukou stavebnice umo6ňující postavit verze, které Revell nikdy nevydal a to včetně dvoumístných cvičných.Dalším modelem, který míří nyní do distribuční sítě je pak určitě velké překvapení – roztomilý L-13 Blaník, kterému „stočtyřiačtyřicetina opravdu sluší. Připravováno je opět několik obtiskových variant tohoto slavného větroně. Určitě je z čeho vybírat, Blaník létal nebo létá prakticky po celém světě. Předloha určitě osloví nejen modeláře ale aeroklubové piloty, kteří mají Blaníka v zápisníku letů.
Redakce