Supermarine Spitfire Mk.VB Tropical KP 1/72

Pohled do krabičky

Firma Kovozávody Prostějov přichází na trh s další variací na téma Spitfire. Jedná se o zcela nový model ,který byl uveden do prodeje během března a obsahuje potřebné díly pro snad všechny variace raných Spitfirů do verze Mk.V. Dle informací z KP je v přípravě také nové křídlo pro verze Mk.VC a kulometné křídlo pro Mk.I,II,V.

Model se skládá ze dvou úhledných rámečků ze středně šedého plastiku s kterým se velmi dobře pracuje.Rámečky obsahují celkem 67 dílů odstříknutých absolutně čistě bez otřepů a propadlin.Příkladně v tomto měřítku jsou provedeny detaily a reliéf palubní desky,disků kol,bočních panelů a trupové přepážky i s „pidi“odlehčovacími otvory konstrukce se kterými se nedokázali vypořádat ani výrobci v měřítku 1/48.Bezesporu je tato stavebnice to nejlepší ,co lze na téma Spitfire v měřítku 1/72 nyní zakoupit. Průhledné díly jsou taktéž bez vad a škrábanců, čisté a obsahují také zaměřovač zbraní. Stavební návod je vytištěn již standardně barevně na křídovém papíře a bezpečně Vás provede celou stavbou. Obtisky jsou vytištěny kvalitně, barvy odpovídají zvoleným markingům a na samostatném aršíku obsahují také kompletní popisky .Markingy jsou celkem tři.Dva jsou umístěny vzadu na krabičce,třetí je umístěn na čtvrté straně návodu.Zajímavá je kamufláž č.2 pro Spitfire Mk.VB ,EP249,kde je původní tropická kamufláž přestříkána zředěnou azurovou barvou a celý vzhled stroje byl tímto změněn do šedomodrých odstínů.

Stavební recenze modelu z těchto výlisků již proběhly u nás(Modelweb) i v zahraničí(Mark Davis,Hyperscale) a jsou pochvalné. Model se staví bezproblémově a je věrnou zmenšeninou Spitfiru jak po stránce tvarové ,tak po stránce rozměrové.

Kovozávodům patří pochvala a poděkování za kvalitní stavebnici a tuto můžeme doporučit všem zájemcům o krásný model této legendární stíhačky spit (1) spit (2) spit (3) spit (4) spit (5) spit (6) spit (7) spit (8) spit (9) spit (10)

 

Petr Bříza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *