Představujeme – Messerschmitt Bf 109Z, 1/72 RetroWing & AZ model

Během pár dní bude k dispozici novinka, která zatím nikde nebyla oficiálně oznámena a o které vás informujeme jako první. Tento model z kategorie „Luftwaffe projektů“ je výsledkem mezinárodní spolupráce, kterou iniciovala firma RetroWing. Všem dobře známé výlisky „stodevítky“ verze G od AZ model tak jsou doplněny novým rámečkem rozdílových dílů, které pro tuto stavebnici vznikaly ve Velké Británii.

Kromě výlisků původních stodevítek v České republice vznikl i boxart, jeho autorem je Zdeněk Macháček a též grafické návrhy krabiček a kamuflážních schemat, této práce se ujal Jan Polc. Jsou připraveny dva přebaly Messerschmittu Bf 109Z – noční a denní stíhací verze.

Jak asi očekáváte, obsahem stavebnice jsou dva kompletní modely Bf 109G od AZ model a rozdílový rámeček. Úprava na „dvojtrupáka“ je snadná, vyžaduje pouze dva rovné řezy. Konverzi tak zvládne i mírně pokročilý modelář.

Kamuflážní schemata jsou v každé stavebnici tři, nabídka je pestrá takže si vybere opravdu každý. Dnes vám představujeme kabáty z přebalu nočních stíhaček.