Prosincový termín patří již několik let sympatickému počinu pražského spolku modelářů. Pražský magistr je deklarován jako klubová soutěž. No, tak letos se na „klubové“ soutěži objevilo 200 modelářů a do 55 kategorií přihlásili 250 modelů. Podle slov mírně vyděšených pořadatelů to byla rekordní účast… Tým je ovšem složen ze zkušených borců a počáteční nápor na registraci zvládli naprosto brilantně.
Roztomilým je poskytování kávy a čaje zdarma, i tato služba fungovala v pohodě.
Co je na „magistru“ vždy zajímavé je fakt, že jsou zde k vidění modely, které neznáme z jiných akcí. A celková úroveň je velmi vysoká. Bylo tomu tak i letos. Opravdu bylo na co se dívat.

Díky termínu však ani tak nešlo o sportovní klání, důležité bylo spíš setkání kamarádů a známých, pokec nad modely a následně třeba oběd v některé z přilehlých restaurací. I to je výhoda zvolené lokace v budově letňanské radnice.
Letošní magistr byl příjemnou záležitostí, strávili jsme tam hezkou sobotu, popřáli si hezké svátky s přáteli a spokojeni jsme se rozešli s tím, že už plánujeme koho a kde potkáme po Novém roce.
Děkujeme pořadatelům za zorganizování akce.
Honza Polc

UDÁLOSTI