JAK BYLO LETOS V PROSTĚJOVĚ


Páteční velikonoční termín má již několik let rezervován prostějovský modelářský klub. Z experimentu, který vyvolalo hledání volného termínu v nabitém jarním kalendáři se stala hezká tradice, kterou modeláři veskrze přivítali. Po páteční soutěži totiž zbude ještě delší víkend, který můžete věnovat třeba rodině.

Prostějovským přálo letos i počasí, objevilo se teplé jarní sluníčko a všem se najednou krásně dýchalo. Prostějovská akce tak byla opět předzvěstí teplých dnů a konce zimní části sezóny.
Národní dům na Vojáčkově náměstí byl modely v mnoha kategoriích přeplněn, ať v bodovací soutěži tak v kategoriích volných. Účast opět prověřovala limity místa konání, proslýchá se, že se již uvažuje o změně pro příští ročníky.
Změnu jsme zaznamenali u ubytování, vybraný hotel umožnil ubytování všech přespolních na jednom místě, navíc se zde konala i tradiční afterparty a byla opravdu vydařená.

Kategorií a speciálních cen bylo připraveno tolik, že pro některé modeláře bylo ocenění jejich modelu příjemným překvapením.

I letos byla otevřena prodejna MN modelář, kterou navštívily desítky soutěžících, navíc se na letošním ročníku odbyla i premiéra MiGu-21MF od Eduardu, který zde prezentoval Vladimír Šulc.
Byl to milý pátek, plný setkání a fajn zážitků. Kdo nebyl letos by měl určitě dorazit za rok.
Honza Polc

Fotografie: Eduard Masařík