BESKYD MODEL KIT SHOW 2017


Druhý květnový víkend patří již mnoho let Kit show v Kopřivnici. Beskyd Model Kit Show už je zavedená značka. Její osud byl po loňském ročníku vážně ohrožen, původní tým organizátorů se rozhodl již nepokračovat v další činnosti. Své sehrály únava a věk…
Letošní ročník si tak vzala za své parta „mladíků“ (kromě Libora Špůrka, ten už je přece jen v letech) a celá Kit show dostala trochu jiný formát.
Nové bezpečnostní předpisy způsobily absenci prodejců na hlavním sále, kde se tak kolem vystavených modelů „volněji dýchalo“. Určitě to akci prospělo. Protože to pro nový tým byla zkouška bojem, došlo i k omezení některých doprovodných aktivit, především na venkovní ploše. Shrnuto – akce dostala střízlivější vzhled a přesto si udržela úroveň. Po stránce organizační byla bez chyby.

Počet vystavených modelů byl letos o něco nižší, což ale neznamená, že by byl tragicky nízký. Určitě se na tom podepsala kolize se soutěží na Slovensku (podle informací organizátorů už ale došlo k dohodě o koordinaci termínů pro příští ročník) a také absence některých polských klubů, které byly v minulosti vždy zastoupeny velmi početně. Zde má určitě tým organizátorů prostor ke změně pro příští rok.
Ovšem i přes nižší počet modelů byla jejich úroveň vysoká. Rozhodně bylo na co se dívat. To potvrzují spokojení návštěvníci z řad „domorodců“. V tom má kit show opravdu silnou pozici, návštěva výstavy patří v Kopřivnici mezi „společenské povinnosti“ i mezi laiky.
Přítomní modeláři měli i bohaté možnosti nakoupit nutné doplňky kitníků u prodejců nebo prodat a nakoupit na burze. Podle počtu plných igelitek a baťůžků tuto možnost do sytosti využili….
Po oba dny akce probíhala bez zádrhelů a stresů, kdo přijel určitě nelitoval. Letošní ročník je určitě velmi nadějným příslibem pro rok příští. Za to patří všem velký dík.
Malé post scriptum – Kit show kolidovala i s významným životním jubileem šéfredaktora REVI Petra Stachury. Ještě jednou mu gratulujeme a děkujeme za spoustu práce, kterou na poli publicistiky odvedl.

Honza Polc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *