Avia BH-9 1/48 Kovozávody Prostějov

Avii Bh-11 od firmy Směr zná jistě každý , kdo se zajímá o historii československého letectva. A právě tato stavebnice se stala základem pro naší Avii BH-9 . Nový rozdílový rámeček obsahuje nové trupy s oválnou motorovou přepážkou, kola, dekl pro jednomístné verze a kompletní interier. Rámeček je vylisovaný ze středně šedého plastiku , povrch je čistý a bez větších otřepů . Původní výlisky jsou odstříknuty ve slušivé šedomodré barvě ve velmi dobré kvalitě . Vše je doplněno novými rozsáhlými obtisky vždy pro tři markingové verze. Standartní krabičky zdobí kresby našeho malíře Carlose Alonsa.

A stavba? Žádný větší problém , který by mohl odradit. Nutné základní očištění je běžná „šortranová“ rutina , potřeba je trochu dopasovat prostřední přepážku na vodící zálisek – odstranit vrchní vybočenou část. Pozor je nutné si dát při vlepení křídel do trupu , kde musí být charakteristická škvíra , kterou vymezují malé zarážky (takže je neodstranit jako nežádoucí otřep).

Shrnuto – jednoduchý líbivý model , který potěší všechny příznivce československého letectví. V prodeji bude během příštího týdne u všech prodejců a také na našem e-shopu.

 

Petr Muzikant

AZ/KP